Jesteś tutaj
Strona główna > BliskoPolski.pl

Strona www.BliskoPolski.pl, będąca głównym projektem Fundacji, ma charakter informacyjno-edukacyjny. Misją jest zebranie dotychczas posiadanej przez Polaków wiedzy (m.in. na temat „transformacji ustrojowej”, jej przyczyn, celów, skutków) oraz przedstawienie historii Polski w sposób bardziej przyjazny dla „przeciętnego zjadacza chleba” niż w opasłych tomach literatury fachowej… Obalone zostaną tu również mity spoza tej dziedziny, tak aby jednym linkiem można było skwitować częste, internetowe bicie piany.

Celem nie jest komentowanie spraw bieżących, lecz przekazanie w pigułce faktów, które umykają w natłoku codziennych bzdur płynących z mediów. Wiele tekstów na stronie jest jeszcze niewidocznych, gdyż nie są gotowe, a pomysłów na inne wciąż potrzeba. Trwa ponadto mozolne wprowadzanie danych z wielu zakresów. Mile widziane są komentarze, sugestie i merytoryczne wsparcie (w każdym zakresie) na e-mail. Osoby chętne do materialnego wsparcia projektu zapraszamy tutaj.

Dodatkowo chcemy zebrać w jednym miejscu tytuły dotyczące polskiej historii i tożsamości: filmów, gier, płyt, książek… Podeślij tytuł wartościowej publikacji, której jeszcze nie zamieściliśmy!

Jak można pomóc kilkoma kliknięciami?

– dodaj Blisko Polski do ulubionych na Facebooku i co jakiś czas (nie spamuj!) udostępniaj znajomym prezentowane tam treści

– zamieść na własnej witrynie odnośnik do strony Blisko Polski

 

Poszukujemy (i prosimy podsyłać na e-mail):

– tytułów wartych polecenia (zwłaszcza osobom z brakami w wiedzy) filmów historycznych i publicystycznych dotyczących Polski (głównie nt. III RP), również książek czy muzyki o tematyce polskiej

– informacji nt. powiązań obozów rządzących w Polsce z władzami i służbami PRL

– przykładów manipulacji mediów w Polsce po 1989 r.

– oraz wszelkich innych informacji, faktów, sugestii, opinii i pomysłów

– a także polemik z tezami zawartymi na stronie i innych korekt merytorycznych!

Top